گالـــری / دانلـــود

هتل سنتی مهـر

هتل سنتی مهر در ساختمان تاریخی و خشتی معروف به زرگر یزدی احداث شده است. این ساختمان در دوره قاجاریه بنا گردیده و در 250 سال پیش در اختیار خانواده ای به نام زرگر یزدی بوده که از تاجران قدیم ایرانی در صنعت طلا و جواهرات محسوب می شده. دومین هتل در ایران می باشد که موفق به کسب گواهینامه کیفیت از موسسه SGS سوئیس شده است. اما آنچه شایان توجه است کسب جایزه افتخار از سوی سازمان جهانی یونسکو در سال 2004 به خاطر حفظ  معماری و اصالت بنا به هنگام بازسازی  می باشد. از این رو  این هتل به عنوان اولین و تنها هتل ایرانی است که موفق به کسب جایزه افتخار از سوی سازمان جهانی یونسکو شده است.
ساختمان این هتل که اولین هتل سنتی بزرگ در یزد می باشد از دو حیاط شامل حیاط اصلی و نارنجستان،ی ک بادگیر زیبا، تالار بزرگ، سرداب زیبا و فعال، هشتی، پشت بامی دیدنی و مشرف به بافت تاریخی یزد باچشم اندازی بی نظیر و ... تشکیل شده و هم اکنون به ثبت آثار تاریخی ایران رسیده است. هتل مهر با 27 اتاق و در مجموع 68 تخت پذیرای گردشگران می باشد. همچنین حیاط مرکزی آن به عنوان رستوران سنتی مهر با ارائه انواع غذاهای ایرانی و غیر ایرانی و با وجود قهوه خانه آمادگی برگزاری مراسم، جشن های عروسی، تولد و همچنین سمینارهای مختلف را دارد.
هتل سنتی مهر در نزدیکی میدان تاریخی امیر چخماق،خیابان قیام و کنار بزرگترین مراکز خرید شهر یزد از جمله: بازار زرگرها، بازار خان، بازار پنجعلی، بازار شاهزاده فاضل و... قرار دارد . با چند دقیقه قدم زدن می توانید به تمامی این مراکز دسترسی پیدا کنید.


آدرس و تماس  
یـزد خیابان قیام کوچه لب خندق    تلفن : 36227400      وبسایت : www.mehr.mehrchainhotels.com

سبد خرید