گالـــری / دانلـــود

هتل موزه فهادان

هتل موزه  فهادان که به خانه تهرانیها نیز معروف است از خانه های اعیانی محله فهادان و حتی  یزد بوده که در دوره قاجاریه بنا گشته است. خانه ای با سی اتاق، سه حیاط (حیاط اصلی ، نارنجستان و عمارت کلاه فرنگی)، تالاری بزرگ، چاه خانه، سردابی زیبا و فعال، هشتی، دربند و سه بادگیر بزرگ. از آنجایی که همه ارکان خانه های سنتی یزد را دارد نمونه ای است مثال زدنی از نوع معماری خانه های کویری.
اگر بخواهیم بیشتر از این خانه و هتل موزه بگوئیم این خانه به ثبت آثار تاریخی ایران رسیده و  به خاطر بزرگی و شکوه معماری اش مدتی به عنوان دفتر کنسول گری اقتصادی کشورهایی چون فرانسه و آلمان در منطقه مورد استفاده قرارگرفته است. این هتل در سی و هفتمین جشنواره بین المللی صنعت توریسم، هتلداری و کترینگ در مادرید اسپانیا منتخب سی هتل برتر دنیا در سال 2012 گردید.
 اگر به این هتل سر زدید از راهنمای هتل بخواهید تا شما را همراهی کند. آنقدر با لهجه شیرین یزدی شما را سرگرم می کند که متوجه گذشت زمان نخواهید شد. حتما به  پشت بام هتل سر بزنید. کافی است تا از آن بالا سر را به اطراف بچرخانید، انگار در بین بادگیرها، گنبدها و مناره ها محصور گشته اید. تا چشم کار می کند بادگیرهایی می بینید در ابعاد مختلف که می توان از طریق آن  به راحتی خانه ثروتمندان را از فقرا تشخیص داد. بادگیرهای  بزرگ خانه تهرانیها که انگار زیبایی گنبد زندان اسکندر و بقعه دوازده امام را به نظاره نشسته اند و کمی دورتر بادگیر رفیع خانه لاریها  که در گوشه ای از ایوان قرار گرفته. از دیگر جذابیت های این محله و بافت تاریخی میتوان به کوچه هایی باریک و گاه مسقف، بازارهای سرپوشیده، دیوارهای کاه گلی بلند و خانه هایی از خشت و گل اشاره کرد  که از پشت بام ها به هم راه دارند.ما لحظاتی شاد و به یاد ماندنی را در بازدید از این خانه برایتان آرزو می کنیم. به امید دیدار شما عزیزان.​​​​​​​آدرس و تماس  
یــزد محله فهادان روبروی مدرسه ضیاییه (زندان اسکندر)    تلفن : 36300600     وبسایت : www.fahadan.mehrchainhotels.com

سبد خرید